Shfaqet pasardhësi i Adolf Hitlerit, flet për Trumpin dhe Merkelin
Ai është nipi Adolf Hitler dhe kaq ka mjaftuar që gazeta gjermane Bild t’i marrë një intervistë rreth situatës politike në mbarë botën, ku specifikisht është pyetur për presidentin e SHBA-ve Donald Trump dhe kancelarin gjermane, Angela Merkel.

Ai quhet Alexander Stuart-Houston dhe është nipi i madh i nazistit më famëkeq, Hitler, i cili tashmë jeton në Long Island të Nju Jorkut.

68-vjeçari Alexander, i cili me shkrtim thirret Adolf, ka qenë i vetmi nga famijarët e Hitlerit që ka pranuar të flasë në një intervistë të tillë. Aleksandri, i cili jeton pranë vëllezërve të tij Brian dhe Louis, më në fund ka thyer heshtjen e tij.

Kur e pyetën mendimin e tij për Trump, ai u përgjigj:

Epo, personi i fundit që unë do të thoja unë e admiroj është Donald Trump. Ai padyshim nuk është një nga të preferuarat e mia “. Duke shpjeguar pse ai nuk e pëlqen ish-yllin e Apprentice, ai tha: “Disa gjëra që Trump thotë, janë ok. Shumica e tyre janë ….Është mënyra se si ai bën atë që më mërzitshme, dhe mua thjesht nuk më pëlqejnë gënjeshtarët.”

Ndërsa për Merkel, Aleksandri u shpreh ndryshe, të cilën e cilësoi “inteligjente dhe të mençur”, madje u shpreh se do ta votonte nëse mundej.

Duke komentuar qasjen e saj ndaj krizës së emigrantëve, ai tha:

Kancelarja bën atë që duhet të bëjë!”
Një gazetar i BILD fillimisht u përpoq të intervistonte vëllezërit e tij Louis dhe Brian, të cilët nuk pranuan kur ai deklaroi se ishte gazetar nga Gjermania, shkruan Daily Star.

Një fqinj i vëllezërve, të cilët gjithashtu jetojnë në Long Island , i përshkruan ata si “njerëz të shkëlqyer”, duke shtuar:

Ne nuk mund të fajësohemi për të afërmit që kemi.”
Babai i tyre William Patrick Hitler ishte nipi i Hitlerit, regjimi i të cilit është përgjegjës për genocidin e rë të paktën 5.5 milionë hebrenjve dhe miliona viktimave të tjera në vitet 1930 dhe 40.

Babai i Williamit ishte Alois Hitler, gjysmë vëlla i Adolfit, i cili u martua me Brigid Dowling, një irlandeze që e kishte takuar gjatë punës si kamariere në Dublin. Çifti u zhvendos në Liverpool, ku William lindi në mars 1911. William i njohur si ‘Willy’ – vendosi të largohet nga Anglia në vitet 1930 për të gjetur punë në Gjermani, ku xhaxhai i tij kishte pushtuar si udhëheqës të Partisë Kombëtare të Punëtorëve Socialistë Gjermanë.

Ai punoi në një bankë në Berlin, por i pakënaqur me rolin e tij, vendosi të shkonte në Amerikë, ku u bashkua me Marinën e SHBA-së. Gjatë Luftës së Dytë Botërore ai luftoi kundër marinës gjermane, Familja u zhvendos në Long Island pas luftës, duke jetuar një jetë të padyshuar nën mbiemra të ndryshëm, duke përfshirë Hiller dhe më vonë Stuart-Houston, të cilën ata e përdorin tani.


Shtuar më 09/10/2018, ora 07:50

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori