Shfaqet eklipsi i parë diellor i plotë që prej një shekulli, ja çfarë po ndodh në SHBA (FOTO LAJM)

Rreth 12 milionë amerikanë parashikohet të jetojnë në zonën ku do të ndodhë eklipsi i plotë i diellit ndërkohë që miliona të tjerë kanë udhëtuar aty për të parë këtë spektakël.

Tashmë prej disa orësh ka filluar eklipsi, i cili po transmetohet LIVE nga NASA dhe shumë media të tjera.

Eklipsi i plotë i diellit ndodh kur hëna vendoset në vijë të drejtë mes tij dhe tokës duke e mbuluar diellin.

Ndërkohë Albeu.com ju sjell pamje nga eklipsi si dhe foto të njerëzve që po e ndjekin drejtpërdrejtë këtë spektakël. /albeu.com/
Shtuar më 21/08/2017, ora 20:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori