Shembet shpella gjatë kremtimit të një feste fetare në Brazil, ka viktima
Një shpellë në të cilën po kremtohej një feste fetare në Brazilin qendror është shembur duke zënë poshtë besimtarët, njoftuan autoritet lokale këtë të martë.

Mësohet se si pasojë e shembjes ka viktima dhe dhjetëra persona kanë mbetur të plagosur.

Shpella “The Casa da Pedra” në qytetin Santa Maria do Tocantins ka qenë një vend ku prej vitesh mblidheshin besimtarët.

Rreh 50 persona ishin mbledhur në shpellë, kur ajo u shemb, raporton “AP”, duke cituar burime zyrtare.

Disa janë bllokuar brenda ndërsa ende nuk ka një numër zyrtar të viktimave. /albeu.com/
Shtuar më 01/11/2016, ora 19:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori