Shembet ndërtesa në Poloni, 4 viktima dhe 24 të plagosur
Shembja e një ndërtese ka shkaktuar të paktën katër viktima dhe 24 të plagosur në qytetin Poznanu të Polonisë.

Fatkeqësia ndodhi ditën e sotme në ndërtesën me 18 banesa, ndërsa në mesin e të plagosurve ka pasur edhe fëmijë.

Zëdhënësi i brigadës zjarrfikëse Slavomir Brands, deklaroi se në vendin e fatkeqësisë janë dërguar 24 ekipe zjarrfikëse, të cilët kërkojnë rrënojat për të mbijetuar.

Guvernatori rajonal Zbignieë Hoffman deklaroi se ende është herët për të konfirmuar shkaqet e shembjes, por shtoi se një nga mundësitë është shpërthimi i gazit.
Shtuar më 04/03/2018, ora 22:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori