Shembet miniera, 13 të bllokuar
Trembëdhjetë minatorë janë bllokuar nën tokë pasi një tërmet shkaktoi shembje në një minierë ari në Afrikë të Jugu.

Ekipet e shpëtimit janë mobilizuar në minierën Masakhane në perëndim të Johanesburgut dhe operatori i minierës Sibanye-Stillwater tha se ka kontaktuar me tre punëtorët, shkruan albeu.com.

"Janë bërë të gjitha përpjekjet për të gjetur 10 punonjësit që mbeten të pagjetur," tha firma, në një deklaratë për Reuters./albeu.com/

Shtuar më 04/05/2018, ora 18:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori