SHBA zhbllokon fondet per Palestinen
Albeu.com
Shtetet e Bashkuara te Amerikes kane zhbllokuar fondin prej 200 milion dollaresh per Palestinen. “Shuma prej 200 milion dollaresh eshte pjese e paketes se ndihmave qe shpallem ne muajin mars ne Sharm el Sheik”, u shpreh Sekretarja e Shtetit, Hillari Klinton.
Sipas Klinton ne total jane dhene rreth 900 milion dollare nga te cilat 300 milion per Gazen dhe 600 milion per Autoritetin Autonom Palestinez.
Shtuar më 25/07/2009, ora 16:30
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori