Ekzekutohet në atentat biznesmeni nga Shkodra
SHBA, vdes senatori Edward Kennedy
Albeu.com
Senatori veteran i Shteteve te Bashkuara, Edward Kennedy, vellai i ish-presidentit John F Kennedy, ka vdekur ne moshen 77 vjecare pas nje beteje te gjate me kancerin.Lajmin e bejne te ditur mediat amerikane, te cilat kujtojne se senatori demokrat i Masacusets ishte diagnostikuar me nje tumor malinj ne tru ne majin e vitit te kaluar.

Ai u be anetar i Senatit ne vitin 1962 per te zevendesuar vellain e tij kur dha doreheqjen per t’u bere president, dhe u zgjodh plot 7 here.

Gjithashtu, Edward Kennedy ka qene nje mbeshtetes aktiv i presidentit aktual te Amerikes, Barack Obama. (tch)
Shtuar më 26/08/2009, ora 15:12
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori