SHBA-të ndërtojnë ambasadën më të shtrenjtë në botë (FOTO LAJM)

Këto janë fotot e para nga ajo që është cilësuar si ambasada më e shtrenjtë në botë. Bëhet fjalë për ambasadën e Shteteve të Bashkuara në Londër.

Ambasada rrethohet nga një kanal uji, çka e bën të vështirë për të depërtuar terroristët. Ambasada po ndërtohet në ‘Nine Elms’ dhe kostoja e saj i ka tejkaluar 1 miliard dollarë.

Pjesa e jashtme e ambasadës do të jetë anti-plumb dhe do ketë edhe mbrojtës kundër kamionëve-kamikazë.

Projekti parashikon apartamente, një hotel, dyqane, restorante dhe të parën pishinë në qiell. /albeu.com/
Shtuar më 22/09/2017, ora 20:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori