SHBA-të mohojnë pretendimet e Koresë Veriore për shpallje lufte
Pëlqej
Shtëpia e Bardhë ka hedhur poshtë pretendimet e Koresë së Veriut për shpallje lufte. Sekretarja e Shtypit e Shtëpisë së Bardhë, Sarah Sanders deklaroi se ky pretendim është i pavërtetë.

Më herët gjatë ditës, ministri i Jashtëm i Koresë Veriore deklaroi se SHBA-të i kanë shpallur luftë Koresë Veriore dhe Peniani ka të drejtë të rrëzojë avionët bombardues amerikanë që fluturojnë pranë hapësirës ajrore të Koresë së Veriut.

Kësaj deklarate ju përgjigj edhe Pentagoni, i cili i kërkoi shtetit komunist që të ndalojë provokimet ose do t’i propozojë Presidentit Trump opsionet ushtarake që mund të ndërmerren ndaj Koresë. /albeu.com/

Shtuar më 25/09/2017, ora 23:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori