SHBA, Sandusky fajtor për abuzime seksuale
Ish-ndihmës trajneri i Futbollit amerikan te Universitetit te Pensilvanise, Jerry Sandusky u shpall fajtor për abuzime seksuale ndaj te miturve.

Juria e shpalli ate fajtor per 45 nga 48 akuzat. 68-vjeçari Sendaski u shoqerua jashte gjykates, me pranga ne duar. Vendimi per denimin do te jepet me vone. Ai rrezikon te denohet me qindra vjet burg. Jurisë iu deshem 21 oresh keshillime ne radhet e anetareve te Jurise, 7 gra dhe pese burra. Ish-trajneri hyri ne gjykate, i shoqeruar nga e shoqja. /albeu.com/
Shtuar më 23/06/2012, ora 15:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori