SHBA-Rusi, marrëveshje për armët në Siri
Shtetet e Bashkuara dhe Rusia bien dakort që Siria të lejojë inspektorët të këqyrin të gjitha armët kimike, përpara shkatërrimit të plotë të tyre. Sekretari i Shtetit John Kerry bëri me dije marrëveshjen 6-pikëshe, sipas të cilës Siria duhet të dorëzojë një listë të plotë të rezervave të saj brenda një jave.

Sipas Kerry-t, marrëveshja mund të mbështetet edhe nga një rezolutë e OKB-së që kërcënon me sanksione në rast se nuk do të ketë bashkëpunim. /albeu.com/
Shtuar më 14/09/2013, ora 13:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori