SHBA, publikohet banknota e re 100-dollarëshe (FOTOLAJM)

Pëlqej
Shtetet e Bashkuara të amerikës hedhin sot në përdorim banknotën e re 100-dollarëshe, me elemente të rinj sigurie. Përpunimi i banknotës së re ka zgjatur më shumë se 10 vjet. Qytetarët amerikane mund ta marrin banknotën e re në bankat ku kanë llogaritë e tyre. Në banknotë do të jetë imaxhi i Benxhamin Frenkllin dhe salla e pavarësisë në Filadelfia. /albeu.com/
Shtuar më 08/10/2013, ora 14:06
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori