SHBA, protesta kundër korporatave
Kanë rinisur protestat në Shtetet e Bashkuara. Me sloganin "Të pushtojmë Wall Street" protestuesit kanë kundërshtuar korporatat pasi pretëndojnë se Këshilli Amerikan i Shkëmbimeve Legjislative jep gjykime në favor të koorporatave sesa të konsumatorëve.


Ndërsa janë regjistruar përleshje mes policisë dhe protestuesve. "Unë nuk jam kundër korporatave, jam kundër pushtetit të tyre dhe ndikimitUashington dhe në këtë anë të bilancit të tepruar të pushtetit. Unë mendoj se me rregullin e duhur dhe strukturat e duhura koorporatat janë një gjë e vlefshme”, - tha një protestues 26 vjeçar. /albeu.com/
Shtuar më 01/03/2012, ora 09:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori