SHBA përgjon Serbinë
Serbia përgjohet nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Shteti serb është interesant për NSA-në, më së shumti për dy arsye, për shkak se ka probleme me islamin radikal dhe raporteve të ngushta me Rusinë, raporton Blic.

Sipas të përditshmes beogradase, kreu i shtetit serb nuk përgjohet për bisedat që kryen me zyrtarë vendas, por për bisedat ndërkombëtare nuk ka mbrojtje. /albeu.com/Shtuar më 02/07/2014, ora 09:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori