SHBA mirepret kthimin e ambasadorit serb
Albeu.com
Ambasada amerikane në Beograd ka deklaruar se Uashingtoni e sheh këtë vendim të Serbisë si "një hap të rëndësishëm në avancimin e raporteve mes dy shteteve".SHBA ka mirëpritur sot vendimin e Serbisë, që ta kthejë ambasadorin e saj në Amerikë. Ambasada amerikane në Beograd ka deklaruar se Uashingtoni e sheh këtë vendim të Serbisë si "një hap të rëndësishëm në avancimin e raporteve mes dy shteteve". Ambasada tha se SHBA po ashtu shpreson që raportet mes popullit të Serbisë dhe të SHBA-së të bëhen më të përafërta.

Në fillim të këtij muaji, Serbia vendosi që t'i kthejë sërish ambasadorët në vendet përkatëse, pasi një tërheqje për të gjitha vendeve që njohën pavarësinë e Kosovës.
Shtuar më 29/10/2008, ora 14:04
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori