SHBA miraton legjislacion për Ukrainën me vlerë 1 mld $
Komiteti i Punëve të Jashtme i Dhomës Përfaqësuese të Kongresit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka kaluar mbrëmjen e djeshme një legjislacion për ndihmë për Ukrainën, në vlerë prej 1 miliard dollarësh.

Në këtë legjislacion përveç ndihmës prej një miliard dollarësh, përfshihen edhe sanksionet kundër disa shtetasve rusë dhe ukrainas. /albeu.com/
Shtuar më 26/03/2014, ora 11:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori