SHBA kunder cdo levizje per ndarjen e Bosnjes
Albeu.com
Sekretarja e Shtetit, Hillary Clinton u tha senatorëve të mërkurën se Shtetet e Bashkuara do të kundërshtojnë çdo lëvizje për ndarjen e Bosnje-Hercegovinës dhe kërkojnë të shohin dyert e hapura për anëtarësimin e vendit në NATO dhe Bashkimin Evropian.
Clinton tha se ndërsa çështja e Bosnjës dhe e të ardhmes së saj politike mund të jetë zbehur për nga rëndësia, ka ende punë të papërfunduar atje dhe çështje delikale që kërkojnë përgjigje.
Shtuar më 25/02/2010, ora 15:45
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori