SHBA kritikon Izraelin
Albeu.com
Administrata Obama ka kritikuar Izraelin pasi ka përcaktuar si trashëgimi kombëtare izraelite dy qendra kulti, që gjenden brenda territoreve palestineze. Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit e ka cilësuar vendimin si provokativ dhe që nuk e ndihmon aspak situatën.
Hapi i qeverisë Netanjahu ngjalli protesta në mesin e palestinezëve në Bregun Perëndimor, por dhe në mesin e faktorit ndërkombëtar, përfshi Kombet e Bashkuara.
Shtuar më 25/02/2010, ora 15:10
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori