SHBA: Jemi zhgënjyer nga mbështetja e Erdoganit për Maduron
Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) kanë paralajmëruar Turqinë se po e vëzhgojnë në tregtinë e saj me qeverinë e diktatorit Maduro në Venezuelë nëse shkelet embargo.

Sipas reuters një zyrtar i lartë amerikan është shprehur se shitja e floririt në Venezuelë është përfshirë në embargo dhe i ka bërë thirrje Turqisë të ketë kujdes.

Ndërkaq ky zyrtar është shprehur se SHBA është zhgënjyer nga mbështetja që Erdogani i ka dhënë Nicolas Maduros./reuters
Shtuar më 31/01/2019, ora 23:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori