SHBA bombardon një nga fortesat e ISIS
Sulme ajrore janë mbajtur sot në një nga fortesat e ISIS në Libi dhe mësohet se sulmi ka ardhur me kërkesë nga qeveria e Kombeve të Bashkuara.

Sulmet kanë goditur pozicionet e ISIS në qytetin Sirte, që konsiderohet si një nga fortesat e të ashtuquajturit Shteti Islamik.

Ndërkohë, Kryeministri libian Fayez al-Sarraj, në një fjalim të tijin në televizion deklaroi se bëhet fjalë për humbje të rënda. /albeu.com/
Shtuar më 01/08/2016, ora 17:52
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori