SHBA-BE: I takon Rusisë të shpëtojë armëpushimin në Siri
SHBA-të, BE-ja dhe ministrat e Punëve të Jashtme të shumë vendeve evropiane, në një komunikatë të përbashkët, kanë vlerësuar se rikthimi i armëpushimit në Siri varet nga Rusia.

"I takon Rusisë të provojë se është e gatshme dhe se është në gjëndje të marrë masa të jashtëzakonshme për të shpëtuar përpjekjet diplomatike, për të rikthyer armëpushimin në Siri", thuhet në një komunikatë të firmosur nga ministrat e Punëve të Jashtme të katër vendeve evropiane, Francë, Itali, Gjermani, Britani e Madhe, të Përfaqësueses së lartë të BE-së dhe të sekretarit amerikan të Shtetit./albeu.com/
Shtuar më 25/09/2016, ora 11:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori