SHBA, 7 viktima nga të shtënat në një kolegj fetar
Shtatë persona mbetën të vrarë dhe disa të tjerë u plagosën gjatë të shtënave në një kolegj në Kaliforni. Zëdhënësja e policisë, Cynthia Perkins ka konfirmuar numrin e vdekjeve pas sulmit në Universitetin e Oikosqytetin e Oakland.

Vetëm pak çaste më pas një i dyshuar u arrestua në një qendër tregtareqytetin fqinj të Alamedas. Universiteti i Oikos është një institucion privat fetar që ofron kurse në teologji, muzikë dhe infermieri. /albeu.com/

Shtuar më 03/04/2012, ora 10:11

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori