Sërish përleshje në Siri
Duket se Siria nuk do të respektojë armëpushimin e vënë në jetë një ditë më parë pasi përleshjet mes dezertorëve dhe ushtarëve të forcave qeveritare janë regjstruar sot në Khirbet al-Joz, në zonën e Idlebit, përgjatë kufirit me Turqinë.

Sipas presidenti i Observatorit Sirian për Të Drejtat e Njeriut, Rami Abdel Rahman. Vetëm dje nga përlëshjet u rregjistruan shtatë viktima, mes të cilëve shtatë civilë. /albeu.com/
Shtuar më 13/04/2012, ora 13:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori