LAJMI I FUNDIT / Serbia i dërgon Francës kërkesën për ekstradimin e Ramush Haradinajt
Ministri serb i Drejtësisë u ka dërguar autoriteteve gjyqësore franceze kërkesën për ekstradimin në Serbi të ish-komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinaj.

Së bashku me kërkesën për ekstradim janë dërguar dhe dokumentet mbështetëse të përkthyera në gjuhë frënge në bazë të të cilave do të përmbushen kushtet që sistemi francez i drejtësisë ta ekstradojë Haradinajn në Serbinë, shkruan "Tanjug'.

Haradinaj u arrestua të mërkurën e kaluar në aeroportin e Basel-Mulhouse në franceze, në bazë të urdhër-arresteve nga Serbia për arrestimin e tij të lëshuar në vitin 2004. /albeu.com/
Shtuar më 10/01/2017, ora 14:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori