Serbi, arrestohet një nga njerëzit më të pasur në Ballkan
Biznesmeni serb Mirosllav Mishkoviç, djali i tij Marko dhe tetë persona të tjerë, të dyshuar për korrupsion, janë arrestuar nga policia serbe. Pronari i Delta Holding, Mishkoviç, i dyshar për korrupsion gjatë privatizimeve të ndërtimit të rrugëve dhe kompanive të mirëmbajtjes, dyshohet se se kanë marrë më shumë se 30 milion euro në mënyrë joligjore.Delta Holding është kompania më e madhe private në Serbi. Ajo kishte hyrë në rrjetin shqiptar, duke blerë fillimisht rrjetin e supermarketeve Euromax, të cilin e shiti më vonë tek Delhaize. Mishkoviç është një nga njerëzit më të pasur në Ballkan. /albeu.com/
Shtuar më 12/12/2012, ora 12:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori