SERBI, Amnesty International akuzon SMZ-ne se ka bashkepunuar "dobet" me Hagen
Albeu.com
LONDER - Organizata nderkombetare Amnesty Internacinal (AI) e ka akuzuar Serbine dhe Malin e Zi se nuk po i permbushin detyrimet e tyre ne zbatimin e pikave kryesore mbi respektimin e te drejtave te njeriut, LONDER - Organizata nderkombetare Amnesty Internacinal (AI) e ka akuzuar Serbine dhe Malin e Zi se nuk po i permbushin detyrimet e tyre ne zbatimin e pikave kryesore mbi respektimin e te drejtave te njeriut, para se gjithash kur eshte fjala ndaj krimeve te luftes dhe ndaj mundimit dhe keqtrajtimit nga ana e policise. Ne raportin derguar agjencise Beta, AI shpreh shqetesim per shkak te "perparimit te dobet ne realizimin e bashkepunimit me Gjyakten e Hages" si dhe per shkak te ankesave ndaj mundimeve dhe keqtrajtimeve policore. Ne raport citohet se "SMZ: viti i deshtuar", kjo organizate i thekson obligimet qe SMZ ende nuk i ka permbushur perkunder anetaresimit dyvjecar ne Keshillin e Evropes.
Shtuar më 22/03/2005, ora 20:41
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori