Bojkoti merr fund, Superiorja nis më 4 nëntor
Serbet ne ofensive per pengimin e njohjeve te reja
Albeu.com
Para shpalljes së mendimit të GJND-së lidhur me pavarësinë Kosovës, Serbia ka përgatitur plan të qartë të veprimit të mëtejshëm në skenën ndërkombëtare, kurse qëllimi është të parandalohet që edhe vendet tjera të njohin shtetin Kosovës, si dhe ...... ai që Asambleja e Përgjithshme e KB-ve të ftojë dy palët në bisedime. Si masë e parë, në mbi 50 shtete do të dërgohen emisarë diplomatikë, të cilët do të sqarojnë qëndrimin e Serbisë dhe nevojën e saj që me anë të bisedimeve të arrihet deri te zgjidhja e qëndrueshme dhe e pranueshme për të dy palët, shkruan botimi elektronik i gazetës Blic, duke iu referuar burimeve nga kreu shtetëror.
Shtuar më 22/07/2010, ora 09:48
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori