Serbet e Kosoves, me te rrezikuarit ne Europe
Albeu.com
Sipas presidentit Boris Tadiç serbët e Kosovës “janë më të rrezikuarit në Europë”. Tadiç pati një takim me komandantin e lartë të Nato-s, Xhejms Stavridhis, të cilit i kërkoi mbrojtjen “e njerëzve dhe objekteve fetare serbe në Kosovë”.
Presidenti i Serbisë shtoi se “plani për integrimin e veriut, përbën kërcënim ndaj stabilitetit rajonal".
Shtuar më 12/02/2010, ora 20:05
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori