Senati rus kalon ligjin per spiunet
Albeu.com
Pas miratimit nga Duma, Senati në Rusi ka ratifikuar ligjin e ri mbi shërbimet sekrete, që zgjeron kompetencat e agjentëve 007. Sipas ligjit të ri, kreu i organeve të FSB-së ose një zëvendës i tij do të mund të vendosin ...... paralajmërime zyrtare me ndëshkime ose burgim për cdo qytetar që konsiderohet se mund të kryejë krime. Për të hyrë në fuqi, tani ligji duhet të ratifikohet nga presidenti rus Dmitri Medvedev. Ligji në fjalë është kritikuar ashpër nga mbrojtësit e të drejtave të njeriut dhe partitë e opozitës.
Shtuar më 19/07/2010, ora 19:48
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori