Sekuestrohet nëndetësja e narkotrafikantëve
Roja bregdetare amerikane dhe ushtria e Hondurasit kanë arritur ndalimin e një nëndetesje me katër trafikantë në bord
në ujrat e Caribe lindor, rreth 150 milje nga btrigjet e shtetit të Amerikës Qëndrore.

Operacioni është kryer dy javë më parë, por autoritetet e kanë publikuar lajmin dhe fotografitë këtë të premte. Nëndetëset janë mjeti i preferuar i transportit nga kartelet kolumbiane të drogës ndërsa kjo është nëndetësja e 30 e sekuestruar gjatë 6 viteve të fundit. /albeu.com/
Shtuar më 21/04/2012, ora 11:02

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori