Sekretari i ri i shtetit, Xhon Keri apo Ricard Hollbruk?
Albeu.com
Një ditë pas fitores së thellë, presidenti i ardhshëm i SHBA Barak Obama, i pari president me ngjyrë në historinë e Amerikës, ka emëruar ekipin e tranzicionit, i cili do ta përgatisë atë për fillimin e punës në Shtëpinë e Bardhë.Ekipi i tranzicionit do ta ndihmojë atë që të zgjedhë edhe kabinetin e ardhshëm qeveritar.
Kjo u ka dhënë mundësinë mediave që të spekulojnë lidhur me emrat e mundshëm që do të jenë pjesë e kabinetit udhëheqës të presidenti të ri. Mes emrave për Sekretar shteti përmenden edhe emirat e ish-kandidatit për president, Xhon Keri si dhe diplomatit amerikan, Riçard Hollbruk.
Shtuar më 06/11/2008, ora 21:48
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori