Se shpejti nisin bisedimet izraelito-palestineze
Albeu.com
Zyrtarët izraelitë dhe palestinezë presin fillimin e bisedimeve jo të drejtpërdrejta brenda disa ditësh. Vendimi do t’i japë fund mungesës 1 vjeçare të komunikimit mes të dyja palëve.
Të shtunën, Lidhja Arabe vendosi të mbështesë planin amerikan për bisedime jo të drejtpërdrejta mes izraelitëve dhe palestinezëve, si një hap i parë drejt negociatave direkte.
Shtuar më 03/05/2010, ora 16:21
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori