Sarkozy: Reformat shpëtuan Francën
Presidenti francez, Nicolas Sarkozy në një intervistë për radio France Info deklaroi se reforma e tij të polemizuara të sistemit të pensioneve dy vjet më parë dhe një ligj që ndalonte zëvendësimin e më shumë se 50 për qind të të punësuarve publikë në prag pensioni, kishte ndihmuar Francën të kontrollonte defiçitin e saj buxhetor.

Ndërsa u shpreh se falë reformave të ndërmarra prej tij Franca nuk pati të njëjtin fat si Spanja. /albeu.com/

Shtuar më 11/04/2012, ora 11:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori