Samsung, 500 milionë $ për fabrikën e re në Kinë
Samsung Electornics Co Ltd investon 500 milionë dollarë për të ndërtuar një fabrikë në veriperëndim të Kinës. Sipas të përditshmes China Daily ndërmarrja më e madhe koreano – jugore zgjeron operacionet në Kinë.

Ndërtimi i fabrikës për paketim dhe testim pritet të fillojë në janar të vitit 2014 dhe synohet që të përfundojë në fund të atij viti.

Investimi i ri i Samsung-ut vjen në fronin e kompleksit me çipa të vitit të kaluar prej 7 miliardë dollarësh. /albeu.com/
Shtuar më 14/09/2013, ora 17:14
Tage: samsung kine
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori