Sa ishte kostoja e urës mburojë ndaj stuhive që u shemb sot në Florida?
Një urë kalimtarësh është shembur në Majemi, SHBA, duke shtypur disa automjete që ishin duke lëvizur poshtë objektit.

Mmediat lokale raportojnë se disa persona kanë mbetur të vdekur.

Sipas një fletë informacioni mbi urën në faqen e internetit të FIU, kushtoi 14.2 milionë dollarë për të ndërtuar dhe u financua si pjesë e një granti prej 19.4 milionë dollarësh nga Departamenti Amerikan i Transportit.

Ajo ishte projektuar për të përballuar forcën e një stuhi të Kategorisë 5, tha fleta e faktit, dhe duhej të zgjaste më shumë se 100 vjet. /albeu.com/
Shtuar më 15/03/2018, ora 20:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori