“Russia Today” ndërhyn në transmetimin e Kongresit të SHBA-ve (VIDEO)
Rusia nuk ka të ndalur në ndërhyrjet e saj në SHBA dhe fill pas akuzave të njëpasnjëshme për një ndërhyrje në fushatën zgjedhore ku Trump fitoi presidencën e SHBA-së, një tjetër ndodhi trondit amerikanët.

Kanali i njohur televiziv amerikan “C-Span,” i cili mbulon kryesisht politikën, është ndërprerë për disa minuta nga televizioni rus, “Russia Today”.

Ngjarja ka ndodhur ndërsa po transmetohej drejtpërdrejt një seancë e Kongresit të SHBA, ku trajtohej çështja e sigurisë./albeu.com/

Shtuar më 14/01/2017, ora 10:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori