Rusia shton trupat ushtarake në Krime
Ministri i Mbrojtjes i Rusisë, Sergei Shoigu tha sot se shteti rus do ta shtojë praninë ushtarakeKrime, për shkak të krizën atje.

Ai shtoi se Moska duhet "ti përgjigjet ushtrisë së jashtme" në fqinjësinë e parë në kufijtë e Rusisë.

Moska e ka marre Krimenë që në muajin mars.

Perëndimi dhe Kievi zyrtar e kanë akuzuar atë për aneksim të padrejtë terroritori.

Ndërkohë, po sot Ukraina ka arritur të nënshkruajë me BE-në një marrëveshje te konsideruar historike, atë për asocim me Bashkimin Evropian. /albeu.com/
Shtuar më 16/09/2014, ora 15:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori