Rusia reagon ashpër ndaj SHBA: Po kërcënohemi
Deklarata e nënpresidentit amerikan, Joe BidenAmerika do t’i përgjigjet sulmit kibernetik është pritur ashpër në Rusi.

“Kërcënimet drejtuar Moskës dhe lidershipit të shtetit janë të paprecedente sepse ato vijnë nga një nivel i tillë, i nënpresidentit amerikan”, ka thënë zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, citon agjensia ruse Ria Novosti.

Kjo përgjigje ka ardhur direkt pas intervistës të Biden për NBC ku ai ka deklaruar që “ne do ti dërgojmë mesazh Rusisë dhe Putin do e marrë atë” duke nënkuptuar që Amerika do i përgjigjet sulmit kibernetik të orkestruar nga Rusia./albeu.com/

Shtuar më 15/10/2016, ora 15:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori