Rusia përgjoi telefonatën "e seksit" Lewinsky-Clinton
Ajo që nisi si një shtrëngim duarsh dhe një flirtim, përfundoi në një histori seksi që tronditi Zyrën Ovale në SHBA.

Presidenti amerikan Bill Clinton takoi Monica Lewinsky në vitin 1997 dhe një seri me foto tregon se sa të afërt ishin ata në atë kohë.

Detajet e aferës së tyre janë publikuar në një libër të ish-oficerit të Shërbimit Sekret, Gary Byrne.

Në librin me titullin “Kriza e karakterit” thuhet se afera seksuale u kthye edhe në një kërcënim për sigurinë kombëtare në SHBA, pasi telefonatat e seksit mes 22-vjeçares dhe 51-vjeçarit u përgjuan nga Britania, Izraeli dhe Rusia.

Madje ato u përdorën nga Izraeli në një përpjekje për shantazh, duke i kërkuar Clinton që të lironte një amerikan që spiunonte për Izraelin.

Lewinsky nisi punë për t’iu përgjigjur telefonatave në Shtëpinë e Bardhë.

Fjala u përhap shpejt se presidenti ia kishte vënë syrin, ai i kishte fiksim femrat e kolme.

Ajo shpesh luante lojën “unë e spiunoj presidentin”.
“Ne shpesh pyesnim veten se si e bën punën ai dhe talleshim se më mirë do ishte sikur ai të drejtonte një bordello sesa Shtëpinë e Bardhë”, shkruan "Byrne".

E kapur nga Shërbimi Sekret, ajo gjithmonë justifikohej: “Jam këtu për të përdorur banjon, më thanë të dërgoja diçka, jam këtu për të parë një mik”.

Shërbimi Sekret u kujdes që Lewinsky të transferohej në Pentagon, ku ajo u takua me Linda Tripp, të cilës i rrëfente historitë e seksit me Clinton.

Ajo i thoshte se kur bënin seks në telefon, Clinton nuk e pyeste kurrë se çfarë mbante veshur ajo, por gjithmonë përshkruante se çfarë kishte veshur ai.

Në mars të vitit 1997, Clinton e thirri Lewinsky-n në zyrën e tij ovale dhe i rrëfeu se ky do ishte takimi i tyre i fundit seksual.
Ai ishte rrëzuar nga shkallët dhe lëvizte me vështirësi.

Ai i tha po ashtu se kishte frikë se telefonatat e tyre të seksit ishin përgjuar.

“Nëse dikush të thotë gjë për telefonatat që të kam bërë, thuaj se po talleshim”, i tha Clinton. /albeu.com/

Shtuar më 16/09/2016, ora 10:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori