Rusia: Parisi, show politik i botës perendimore
Rusia ka bërë thirrje që Perëndimi të mos dëshmojë ambicie të pafre politike kur bëhet fjalë për luftën kundër terrorizmit.

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov është shprehur se dihet që “nuk ka terroristë të mirë, por se në Paris SHBA-ja po organizon një show politik vetëm për të treguar ambiciet e saj dhe aleatëve".

Ky koment i Lavrov bëhet në kohën kur 40 shtete të botës i kanë shpallur “luftë” organizatës radikale që po vepron në Irak dhe në Siri, ISIS-it. /albeu.com/
Shtuar më 15/09/2014, ora 22:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori