Rusia nis kamionë me ndihma për Ukrainën (VIDEO)
Pëlqej
Tonelata me ushqime dhe ilaçe po dërgohen nga Rusia në Ukrainën lindore për banorët e izoluar në zonat ku po luftohet nderkohe që për këtë operacion ka rënë dakord edhe Ukraina.

Fuqitë perëndimore e kanë paralajmëruar Rusinë që të mos përdorë ndihmën humanitare si pretekst për të pushtuar Ukrainën lindore. Presidenti rus, Vladimir Putin, tha të hënën se Rusia po nis një mision humanitar në bashkëpunim me Kryqin e Kuq. /albeu.com/

Shtuar më 12/08/2014, ora 13:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori