Rusia: Nëse Siria dorëzon armët kimike, “JO” ndërhyrje
Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov i ka bërë thirrje Sirisë që t’i dorëzojë dhe t’i vendosë armët nën kontroll ndërkombëtar nëse dicka e tillë do të evitojë ndërhyrjen ushtarake në Siri.

“Siria të dorëzojë dhe të shkatërrojë armët kimike”, ka qenë kjo oferta që ministri i Jashtëm i Rusisë për presidentin Bashar –al Assad, si e vetmja mënyrë për të parandaluar ndërhyrjen ushtarake nga SHBA dhe aleatët e saj. /albeu.com/
Shtuar më 09/09/2013, ora 18:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori