Rusi-Kinë, stërvitje ushtarake në Detin e Verdhë
Forcat ushtarake ruse dhe ato kineze kanë filluar nja javë stërvitje ushtarake të përbashkët në Detin e verdhë, pak më në perëndim të Gadishullit Korean. Sipas mediave katër luftëanije ushtarake ruse dhe tre anije me furnizime mbërritën në bazën Kingdao për tu bashkuar me 16 mjete luftarake kineze.

Marina e Kinës do të marrë pjesë në stërvitje me anije luftarake, fregata, si dhe mjetet e saj të logjistikës dhe spitalet lundruese. /albeu.com/
Shtuar më 22/04/2012, ora 14:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori