Rusia i bën thirrje Perëndimit për rrezikun e destabilizimit të Maqedonisë
Ministri i jashtëm i Rusisë, Sergey Lavrov, ka thënë se Moska po shpreson që Perëndimi të kuptojë rrezikun për destabilizimin e Maqedonisë pasi ndodhet prej kohësh në një krizë politike.

Sipas "Sputniknews", është e çuditshme se rajoni i Ballkanit është duke u perceptuar si rajon i aktiviteteve provokuese ruse.

Sipas tij, Perëndimi shqetësohet për marrëdhëniet normale që ka Rusia me Ballkanin dhe se kjo nuk duhet të ndodhë.

Lavrov gjithashtu ka deklaruar se sitauta aktuale në Maqedoni është e ndërlikuar dhe se kriza në vend është provokuar në mënyrë artificiale, referuar këtu ndërhyrjeve për përcarjen e Maqedonisë. /albeu.com/
Shtuar më 23/03/2017, ora 12:34

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori