Rusia është e gatshme për luftë
Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka urdhëruar trupat ushtarake ruse në Lindjen e Largët Ruse të kryejnë stërvitje ushtarkae të shpeshta, me qëllim që të masin forcën luftarake që e kanë.

Ministri i Mbrojtjes së shtetit rus, Sergei Shoigu lajmëroi se trupat ruseQarkun Ushtarak në Lindje janë në gatishmëri të plotë.

Qarku ushtarak Lindor është në pjesën ku Rusia kufizohet me Kinën dhe me Mongolinë. /albeu.com/

Shtuar më 11/09/2014, ora 14:05
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori