Rusia dërgon 4 mijë trupa ushtarake në Ukrainë
Kievi zyrtar ka njoftuar se Rusia ka dërguar 4.000 ushtarë të saj në lindje të Ukrainës.

Zëdhënësi i ushtrisë ukrainase Andriy Lysenko tha se ushtarët rusë kanë ardhur vetëm me qëllimin për të luftuar dhe të pajisur me artileri të rënda e municione.

Rusia nuk ndaletluftime në Krime, pavarësisht se SHBA-ja dhe BE-ja e kanë shpallur të paligjshme dhe si "agresion" ndërhyrjen e Moskës në shtetin ukrainas. /albeu.com/
Shtuar më 18/09/2014, ora 17:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori