Rusia akuza ndaj SHBA
Moska
Financimi i organizatave që promovojnë përhapjen e demokracisë nga ana e SHBA-së, po shndërrohet në një problem bilateral në raportet mes Moskës dhe Uashingtonit. Në një prononcim për agjencinë e lajmeve Interfax zëvendës ministri i jashtëm Sergei Ryabkov tha se zyrtarët e qeverisë amerikane i janë përgjigjur shqetësimeve të Rusisë, duke ofruar të dhëna specifike për aktivitetin e këtyre grupeve.

Sipas tij fondet e SHBA-së kanë arritur në atë shkallë që po kthehen në një problem në relacionet mes dy vendeve. /albeu.com/

Shtuar më 03/04/2012, ora 15:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori