Rusi: Protestë kundër legjislacionit të ri antiterror
Disa qindra njerëz kanë protestuar mbrëmë në një park në Moskë.
Arsyeja e protestës ka qënë lobimi kundër legjislacionit të ri antiterror.

Kritikët shprehen se ky legjislacion shkel masivisht privatësinë.

Pakoja e legjislacioneve dhe amendamenteve e nënshkruar nga Putin, përfshin dënime për ekstremizëm dhe terrorizëm dhe mbajtje të individëve përgjegjës penalisht, nëse ata dështojnë të raportojnë tek autoritetet lidhur me krime të caktuara, raporton "Evropa e Lirë". /albeu.com/

Shtuar më 10/08/2016, ora 10:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori