Rusët vrasin 9 ushtarë ukrainas
Separatistët rusë kanë vrarë 9 ushtarë ukrainas, gjatë luftimeve të përgjakshme që po zhvillohen në lindje të Ukrainës.

“9 ushtarë janë vrarë dhe 27 të tjerë janë lënduar”, ka thënë Andriy Lysenko, zëdhënës i Këshillit të Sigurisë Kombëtare dhe të Mbrojtjës.

Këshilli i qytetit të Donjetskut, ka bërë të ditur se edhe 3 civilë kanë vdekur dhe 5 të tjerë janë lënduar gjatë 24 orëve të fundit.

Edhe pse në fuqi është armëpushimi, sërish në Ukrainë po ndodhin vrasje. /albeu.com/
Shtuar më 29/09/2014, ora 14:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori