Rumania ne kaos per shkak te debores
Albeu.com
Pjesa më e madhe e Rumanisë është goditur nga i ftohti i acartë dhe reshjet e dendura të dëborës. Kushtet ekstreme të motit vazhdojnë të shkaktojnë kaos në këtë vend. Kështu, psh autostrada kryesore në Bukuresht është mbyllur, ndërsa ...... probleme masive janë regjistruar në rreth 150 rrugë të vendit. Policia dhe shërbimet e emergjencës kanë mundur të shhpëtojnë 70 persona nga 38 automjete të bllokuara nëpër rrugë. Pjesa më e madhe e shërbimit hekurudhor ndërkaq është mbyllur dhe shumë fshatra kanë mbetur pa energji elektrike. Meteorologet thonë se dëbora do të vazhdojë edhe gjatë javës.
Shtuar më 08/02/2010, ora 17:26
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori